Dodany: 2010-09-16 14:51:59
 

ZiołaZioła są roślinami, które spożywane przez człowieka poprawiają jego metabolizm i są wspomagają leczenie wielu przypadłości i chorób. Rośliny zielarskie podzielić można na takie które posiadają w sobie substancje wpływające na przemianę materii lub takie, które dostarczają surowców do wytworzenia produktów leczniczych.

 

Innym podziałem jaki można także zastosować do roślin zielarskich jest podział na zioła lecznicze, przyprawowe a także trujące.

Gatunki przyprawowe, jak sama nazwa wskazuje doskonale nadają się do zastosowania w kuchni. Zioła przyprawowe oprócz walorów smakowych posiadają także właściwości lecznicze. Dlatego doskonale nadają się do gotowania a ich właściwości lecznicze są znane i cenione od wielu lat, przez co uczyniły rośliny zielarskie produktem pożądanym.

Wpływ na przemianę materii to doskonała wiadomość dla tych którzy zamierzają się zdrowo odżywiać i chcieliby przy okazji schudnąć. Zioła urozmaicają potrawy, nadają im niespotykanego zapachu i smaku a przy okazji są zdrowe..Dodaj nowy komentarz do artykułu Zioła
Nick: