Dodany: 2010-09-16 14:50:01
 

Pokarmy roślinne - podstawa posiłkówZdrowe odżywianie opiera się jak już wspominaliśmy na produktach przypisanych do podstawy piramidy. Produkty roślinne są podstawą niemalże każdej diety i nie da się ich ominąć. Dlatego jeżeli do tej pory rzadko spożywałeś produkty typowo roślinne, musisz to koniecznie zmienić.

 

Należy także powiedzieć, że łączenie ze sobą pojęcia dieta i zdrowe odżywianie, nie do końca jest słuszne. Zdrowe odżywianie to tak naprawdę zmiana stylu życia. Zmiana nie tylko tego co się je, ale także jak się je i jak się posiłki przygotowuje. Zmieni się więc dotychczasowy sposób robienia zakupów, gotowania, zamawiania dań w restauracji i przede wszystkim jedzenia tego co mamy pod ręka gdy poczujemy głód. Zdrowe jedzenie to zaplanowany na cały dzień model odżywiania się.

Dieta to przede wszystkim utrata zbędnych kilogramów, nie zawsze oparta na zdrowej żywności. W drugą stronę – zdrowe odżywianie może nie spowodować spodku wagi. Dlatego wrzucanie pojęcia dieta i zdrowa żywność do jednego worka może niejednego rozczarować.

Nierozerwalnie z tymi dwoma pojęciami łączą się za to pokarmy roślinne. Należy więc poświęcać im więcej uwagi i zacząć doceniać ich smak i wartość.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Pokarmy roślinne - podstawa posiłków
Nick: