Dodany: 2010-09-16 14:42:05
 

Naucz się jeść od nowaPrawidłowe odżywianie jest dla organizmu bardzo ważne. Prawidłowe funkcjonowanie naszego ciała uzależnione jest od składników jakie dostarczamy mu wraz z jedzeniem. Ważne jest by składniki żywieniowe dostarczane były w odpowiednich proporcjach. Taki rodzaj odżywiania nazywamy odżywianiem racjonalnym.


Składniki dostarczane organizmowi podczas odżywiania racjonalnego pokrywają całkowicie zapotrzebowanie na poszczególne witaminy i minerały. Wszystkie z nich są równie ważne dla prawidłowego funkcjonowania człowieka.

Największym błędem jaki popełniamy najczęściej, są złe nawyki żywieniowe, których bardzo ciężko jest się oduczyć. Złe odżywianie sprawia, ze nie dostarczamy organizmowi wszystkich składników których potrzebuje. Wynikiem tych niezdrowych nawyków może być niedobór jednego ze składników, który może spowodować zaburzenia funkcjonowania.

Zapotrzebowanie na poszczególne składniki jest u każdego człowieka różne. Najbardziej potrzebujemy najczęściej węglowodanów, białek i tłuszczy. W mniejszym stopniu witamin i składników mineralnych.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Naucz się jeść od nowa
Nick: